Takvim-i Vekayi

Takvim-i Vekayi, Temmuz 2013'de yayın hayatına başlayan HAKEMLİ bir dergi olup, sosyal bilimler alanında yapılan araştırmaları yayımlama ve bilim insanlarının hizmetine sunmayı amaçlamaktadır. Dergi; KIŞ(Ocak) ve YAZ(Temmuz) dönemleri olmak üzere yılda iki cilt olarak yayınlanmaktadır. Ancak kabul edilen yayınlar online olarak en geç 1 hafta içinde cildin içinde yayınlanmaktadır. Takvim-i Vekayi açık erişimli bir dergidir ve tüm süreçleri ücretsizdir. 

Takvim-i Vekayi, gelen makaleleri sübjektif editorial bakış açısı ile filtrelemeden ortak veya karşıt görüşlerin münazara edildiği veya reddiye yapıldığı ve doğrusunun sorgulanmadığı bir platform oluşturmayı hedeflemektedir.

Takvim-i Vekayi'de yayınlanan makaleler, yazarlarının fikir, görüş ve bilimsel çalışmalarını yansıtır ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Editörlerimiz tarafından konu başlığı ve içeriği belli olan yayın talep edilmez. Takvim-i Vekayi'nin sabit bir bakış açısı yoktur. Propoganda ve hakaret içeriği taşımayan her türlü fikir ve görüşü bilimsel olarak bir ortamda toplamaya çalışır.